Atypické vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie můžete mít i v netypických provedeních, na této stránce najdete přehled atypů, které si u nás můžete objednat.

Vertikální žaluzie s ovládáním na obou stranách

Tento typ žaluzie se nejčastěji používá na stěnách s balkónovými dveřmi. Každým ovládáním se stahují/roztahují a natačejí lamely na dané časti žaluzie. Oproti zastínění dvěma žaluziemi s různou délkou lamel má použití tohoto typu výhodu ve vyšší estetické hodnotě, je dána použitím jediné garnýže.

Vertikální žaluzie s lamelami o šířce 89 mm

Pokud z nějakého důvodu potřebujete, nebo se vám prostě víc líbí, můžete si u nás objednat i žaluzie s látkovými lamelami se šířkou 89 mm. Tato šířka lamel se využívá hlavně v případech, kdy je okno příliš úzké a nevypadalo by dobře, když by celý otvor krylo jen několik málo lamel běžné šířky. V provedení 89 mm lze dodat tyto typy látkových lamel: Sonia, Sandra, Inez, Tammy, Cata, Tania, Ronnie. Příplatek za tento atyp je 20%.

Šikmé vertikální žaluzie

Tento typ žaluzie se používá u šikmých oken v podkroví, k prodyšnému uzavření prostoru pod schodištěm apod. Šikmá žaluzie nemá garnýž umístěnou vodorovně a je tvořena lamelami o různých délkách. Stahování lamel by mělo být realizováno k vyšší straně, na které by mělo být umístěno i ovládání žaluzie.


Vertikální žaluzie s překrytím

Garnýže pro vertikální žaluzie se dodávají v max. délce 6 metrů, větší plochy proto nelze zastínit jedinou žaluzií. V takovém případě je třeba namontovat dvě žaluzie vedle sebe, tím by ale vznikla mezera mezi krajními lamelami sousedících žaluzií. Tuto mezeru je proto nutné překrýt. Obě žaluzie proto musí být v tomto případě zkonstruovány tak, aby jejich krajní lamela mírně přesahovala na jedné straně délku garnýže. Tímto na sebe krajní lamely plynule navazují. Překrytí se nachází vždy na opačné straně než ovládání žaluzie.

Žaluzie s více barvami lamel

Pro svou žaluzii můžete vybrat jakoukoliv kombinaci různých barev lamel. Zkombinujte dva či více odstínů lamel a vytvořte si originální interiérový doplněk přesně podle svých představ. Různé barvy lamel se mohou v žaluzii střídat pravidelně (např. pruhy nebo duhový efekt), ale lze je rozmístit jakkoli podle vašeho přání.

Obloukové žaluzie

V moderní architektuře se často objevují okna do oblouku, nebo různé obloukové výklenky, které je nutné také stínit. Tím vzniká potřeba jak vertikálně tak horizontálně zaoblené garnýže. V obou případech nabízíme vertikální žaluzie s garnýží zaoblenou na míru. Z tohoto důvodu také řešíme zakázky individuálně, proto nás v případě zájmu kontaktujte. Cena se pohybuje od 10 000 Kč výše.